I. Łowca w miejskiej dżungli

images

Drodzy Czytelnicy,

popularność serialu Arrow w Polsce rośnie, jednak nasz rynek komiksowy nie nadąża. Chociaż Olliver Queen, aka Green Arrow w Stanach Zjednoczonych pojawił się już 1941 roku (More Fun Comics #73), w Polsce został wydany tylko jeden album z jego przygodami, zatytułowany Kołczan. Każdemu zaczynającego przygodę z komiksowym Green Arrowem tomu zdecydowanie nie polecam. Kevin Smith, scenarzysta Kołczanu, niejednokrotnie odwołuje się do innych historii, bezwstydnie spojlując całą serię.

arrow_longbowWszystkim władającym językiem angielskim, polecam miniserię Longbow Hunters. Napisana i narysowana przez Mike’a Grella w 1987 roku miała wprowadzić Szmaragdowego Łucznika do domów dojrzałych czytelników. Jest brutalna i mroczna, ale także bardzo ludzka. Ollie porzuca specjalne strzały i wraca do podstaw swoich łuczniczych umiejętności. Na nowo staje się tropicielem, łowcą.

Bohaterami serii, poza Green Arrowem rzecz jasna, są11-1-12 Black Canary i Shado. Co ciekawe, mimo tego, że Kanarek pojawia się w tradycyjnym kostiumie, nigdzie w komiksie nie jest nazwana superbohaterskim pseudonimem, podobnie zresztą jak Queen. Zabieg ten nadaje bohaterom większej wiarygodności, szczególnie, że problemy, z którymi się borykają są do bólu ludzkie. Nie ma tu miejsca dla superludzi czy nadludzkich mocy zyskanych dzięki naukowym eksperymentom. Są tylko psychopaci, narkotyki i przemoc.

Taki dobór przeciwników sprawia, że przekaz komiksu jest szczególnie piękny. Skoro nie ma tu metahumans ani ich nadludzkich mocy, nie potrzeba także superbohaterów. Wystarczą Dianah i Ollie.

Pozdrowienia dla wszystkich Nerdów!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s