XIII. Diabeł czy Bóg?

kjhgDrodzy Czytelnicy,

Któż nie kocha Supermana? Ostatni Syn Kryptonu poświęcił swoje życie obronie Ziemi. Jest silny, prawy, niepokonany. Każdego dnia stawia czoła Doomsdayowi czy Brainiakowi w obronie naszej planety. Jego przeciwnicy mają zdecydowanie ciekawszą osobowość i bardziej przyciągają uwagę, jednak w duchu każdy Ziemianin powinien kibicować facetowi w majtkach na spodniach. Jak więc wytłumaczyć obsesję Lexa Luthora? Wrogowie Supermana z pewnością są nie lada wyzwaniem, ale to konflikt z Luthorem jest najbardziej osobisty.

lexmos5Lex ma manię na punkcie Supermana i za wszelką cenę chce znaleźć sposób na pokonanie Człowieka ze stali. Momentami jego fiksacja staje się nudna i przewidywalna, ale nie tym razem. Luthor oferuje zupełnie nowe oblicze Lexa i odmienny punkt widzenia. Kolejny raz Azzarello ukazuje inną stronę, wydawało by się, dobrze znanej postaci.

d65d92b81a43d64545-21Album został opublikowany jako pięcio-zeszytowa mini seria w 2005 roku pod tytułem Luthor: Man of Steel. Komiks jest szczegółową analizą postaci tytułowego bohatera i uzasadnia zachowanie Lexa względem Supermana, diametralnie zmieniając perspektywę sytuacji. Brian Azzarello tak wspaniale kieruje czytelnika, że ten nie może oprzeć się wrażeniu, że Lex ma rację.

Oprawa graficzna od Lee Bremejo wzmacnia to poczucie i zmusza do dalszej refleksji. A jeśli to Lex ma słuszność? Może to on powinien być superbohaterem? Pytań jest dużo więcej i dzięki nim album jest tak fantastyczny.

Czołem, Nerdy!

2 uwagi do wpisu “XIII. Diabeł czy Bóg?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s