#1 Killjoys (2015-)

614713.jpgDrodzy Czytelnicy,

Tworzenie nowych światów w literaturze to nic nowego. Dla produkcji filmowych i telewizyjnych wykreowanie innego, alternatywnego świata nie jest już nowiną, więc coraz częściej sięga się po całe galaktyki. Przykłady można mnożyć: od Gwiezdnych Wojen po Firefly’a, niesamowite układy planetarne borykają się z podobnymi problemami. Podczas gdy nazwy takie jak Tatooine czy Persephone nie będą obce dla szanującego się miłośnika science-fiction, Quad może nie brzmieć znajomo.

Quad to odległy od Ziemi (w czasie i przestrzeni) układ planet targany wojną klas, a zarazem „bohater” serialu Killjoys. W tychże niesamowitych okolicznościach przyrody poznajemy tytułowych „Killjoys” czyli łowców nagród, którzy wyznają tylko jedną zasadę: The warrant is all – Zlecenie jest wszystkim. Killjoy przyjmując zlecenie nie ugnie się przed niczym by je wykonać.

Killjoys-Release-Image.jpgSerial śledzi losy trójki znamienitych killjoyów – Dutch, Johna i D’avina. Z pozoru przewidywalna i powtarzalna fabuła (odebranie zlecenia – śledzenie – walka – pojmanie) szybko przeradza się w fascynującą intrygę, która wykracza ponad możliwości nawet najzdolniejszych łowców nagród. W rezultacie, okazuje się, że zlecenie to jednak nie wszystko i bohaterowie zostają wplątani w znacznie grubszą aferę.

W obsadzie ciężko doszukać się światowej klasy sław i być może stąd wynika nieduża jak na razie popularność produkcji. Odgrywające rolę Dutch Hannah John-Kamen ma w dorobku chwalone przez krytyków wystąpienie w bardzo kiepskim musicalu Viva Forever, wystawianym w londyńskim Picadilly Theatre i kilka niewielkich ról serialowych. Jej największym dotychczasowym sukcesem jest podkładanie głosu w grze Dark Souls. Partnerujący jej Luke Macfarlane (D’avin) też nie jest światową sławą. Najbardziej kojarzoną twarzą serialu jest Aaron Ashmore (John), a to tylko dlatego, że jego brat bliźniak Shawn wcielił się w rolę Icemana w filmowej trylogii o X-menach. Aarona można było oglądać w roli pociesznego Jimmiego Olsena w Tajemnicach Smallville i w serialu Warehouse 13. Mimo wszystko odtwórcy głównych ról udźwignęli ciężar serialu i stworzyli dobrze zgrany zespół.

khlyen-and-dutch-face-off-killjoys-season-1-episode-9.jpgPierwszy sezon serialu niesamowicie wciąga. Wątek polityczny przeplata się z umiejętnie napisanym i zrealizowanym wątkiem sensacyjnym, dzięki czemu serial jest dobrze wyważony i nie nuży. Kosmiczny klimat jest bardzo realistyczny i wiarygodny, a efekty specjalne nie są nachalne. Chociaż Killjoys ma nowocześniejszą konwencję i mniej absurdalny świat, przypomina nieco kultowego Firefly’a, przez co ciężko oprzeć się wrażeniu, że kolejne sezony zaprezentują coś niesamowitego, na co z niecierpliwością czekam. Na razie nie ujawniono daty premiery drugiego sezonu.

Czołem, Nerdozo!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s