XXXIV. Świat bez Północy

Witajcie w świecie, w którym Północ przestała istnieć („Zdarza się tracić czas, więc czemu nie Północ?”); klepsydrawie składają jaja, z których wykluwają się dziwoczki (małe, królikopodobne stworzonka istniejące po to by służyć), a po okolicznych królestwach krąży uwodzicielska złodziejka, która kradnie królewskie korony (które są nic nie wartymi, starymi monetami).To świat, w którym istnieje tajemniczy Bank Czasu, a do tego właśnie przybył przerażający Pożeracz Czasu, który zaatakował króla.  Jakby tego było mało z jaja pewnego klepsydrawia zamiast dziwoszka wykluwa się ktoś kto wygląda, jak młody Aryscydes Brelokint, 72 letni – naukowiec, który całe życie poświęcił badaniom chronoskrzydłych.

okladka-600Brzmi nieprawdopodobnie? Interesująco? intrygująco? Taki właśnie jest najnowszy tytuł od Wydawnictwa Komiksowego. Azymut trudno opisać, trudno też streścić, gdyż w pierwszym numerze Poszukiwacze zaginionego czasu poznajemy wielu bohaterów porozrzucanych po różnych miejscach na całym tym dziwnym świecie. Pojawia się też wiele pojęć, których znaczenia możemy się tylko domyślać. Jedno jest pewne – to coś zupełnie nowego!

Historia jest niesamowicie oryginalna, wymagająca od naszej wyobraźni dużej elastyczności. Nic nie jest oczywiste, nic nie jest pewne, a tamtejszy świat rządzi się zupełnie innymi prawami niż nasz.

Rewelacyjny scenariusz Wilfrida Lupano , został uzupełniony niezwykle interesującymi rysunkami Jeana-Baptisty Andreae. Dodatkowym atutem wizualnym jest bardzo ładne wydanie – w twardej oprawie i w formacie większym niż klasyczne A4.

Historia jest tak intrygująca, że z nieskrywanym zniecierpliwieniem oczekuję następnego zeszytu, który na szczęście ukaże się już w tym miesiącu.

Katarzyna Julke-Bogacka

Reklamy
Zamieszczone w Inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s